Gastelse Atleten Onderweg 47
Een rustig weekje, stilte voor de Pekkercross-storm zullen we maar denken. We zitten inmiddels in de decembermaand en dan komt de Werkgroep Sport ’t Veerke weer in actie. Op 16 december ook al weer voor de 23e keer met de Pekkercross. Om 11.30 uur beginnen we met de jeugd van groep 1 tot en met 4 voor een afstand van 750 meter over het beste weiland, dat boer Jan van Oosterhout kan leveren. En dat ligt er zeer behoorlijk bij, daar hoeft niemand van terug te schrikken. Om 11.45 uur gaan de groepen 5 tot en met 8 de wei in voor de dubbele afstand oftewel 1500 meter. Dan is het om 12 uur de beurt aan de dames en A-junioren voor de afstand 3750 meter. Tegelijkertijd gaan ook de andere junioren van start maar die lopen 1950 meter. Dat is dan al wel over het grote parcours. Tenslotte dan de 9 kilometer voor senioren. Aanvang 12.45 uur. Inschrijven kan en gebeurt al volop via onze website www.tveerke.nl
We melden vorige week al dat Bernard de Vugt de voorzittershamer heeft overgedragen aan Frank Hopstaken. Dat leverde een mooi interview met de gestopte voorzitter op. Tot en met de triatlon zien we hem nog bij de bestuursvergaderingen en daarna is Bernard vlaggenist in de polder. Dat is mooi, want juist die categorie vrijwilligers kunnen we goed gebruiken. Verder lazen we een openhartig verhaal van oud-gemeentesecretaris van Gastel Arie Haasnoot, die de camino heeft gelopen. Dat is de route die pelgrims afleggen tussen de Pyreneeën en Santiago de Compostella. Geen gemakkelijke opgave ook al wordt hij tegenwoordig door honderden pelgrims afgelegd. Haasnoot was bij de allereerste trio-triatlon de zwemmer in het collegeteam met wethouder Aad van Nes en burgemeester Piet Rossou als teamgenoten. Ondanks de soms schoorvoetende toezeggingen hebben we daarna nog geen nieuw collegeteam aan de start van de trio-triatlon gehad. Misschien volgend jaar met wethouder Jan Paantjens?
Aan het hardloopfront dus geen grote wapenfeiten. Eigenlijk kwam alleen Adrie van Bavel aan de bak en wel in de Surpriseloop van Olympia Halsteren, altijd rond Sinterklaastijd. Adrie liep de 5 kilometer in 22.16 minuten, hetgeen hem een zevende plaats opleverde. Olympia is als club weer wel gegroeid al moet ze het nog altijd van de hoogtijdagen in de jaren vijftig hebben toen Olympiaan Janus van der Zande de beste marathonloper van het land was en zelfs op de Spelen van Helsinki meeliep. Janus van der Zande junior eindigde nu een paar plaatsen achter Adrie. De grootste loop was afgelopen weekend de Montferland Run in ’s Heerenberg met de winst voor Huub Maas bij de 35-plussers en Wim Nieuwkerk als 21e senior. Dat zijn hopelijk ook weer de vertrouwde gezichten bij de Pekkercross. Eerst nog aanstaand weekend met de Spado-cross en zowaar nog een marathon. In Spijkenisse om precies te zijn.
Gastelse Atleten Onderweg 46
De december feestmaand begint. Tussen staf en mijter en kerstboom en kalkhoen blijven we in beweging in de veldlopen en crossen. Eerst nog enkele belangrijke Veerkeberichten. Tijdens de laatst gehouden bestuursvergadering is Frank Hopstaken gekozen tot nieuwe voorzitter van de Werkgroep Sport ’t Veerke. Hij volgt Bernard de Vugt op, die op 28 juni volgend jaar ten tijde van de triatlon afscheid neemt van het bestuur. Bernard heeft bijna twintig jaar aan het roer van ’t Veerke gestaan en de evenementen helpen uitbouwen tot gestructureerde, geprofessionaliseerde sportgebeurtenissen waar nog jaarlijks veel deelnemers en vrijwilligers plezier aan beleven. Dee budgetten zijn in die twee decennia enorm gegroeid al moet de organisatie er hard aan blijven trekken. Zo is de zoektocht naar een nieuwe hoofd- c.q. naamsponsor deze winter weer in volle gang. Na de Rabobank liep dit jaar de meerjarige overeenkomst met Kumasol af. Het is mooi dat beide bedrijven als sponsor aanblijven. Wel is een nieuwe topper gewenst. U mag zich altijd melden.
Frank is overigens al een aantal jaren betrokken bij ’t Veerke. Hij ontwierp de eerste website www.tveerke.nl en sleutelt daar nog steeds aan. Hij was ook de vaste notulist bij de bestuursvergaderingen. Deze taken zullen daar andere bestuursleden worden overgenomen. Frank is actief mountainbiker en volleyballer. Op 3 december zit hij zijn eerste bestuursvergadering voor. Nieuwe bestuursleden blijven welkom.
Goed om te weten is ook dat ’t Veerke een nauwere samenwerking aangaat met de Gastelse Ondernemers Vereniging. Zo verschijnt een aankondiging van de Pekkercross binnenkort prominent in een speciale kerstkrant van ’t Gastels kerstsfeerke (oplage 20.000 stuks) en ook in de toekomst zullen beide partijen elkaar regelmatig weten te vinden. Prachtige reclame voor de Pekkercross ook in Atletiek Wereld waarin de gerespecteerde atletiekjournalist Cors van den Brink zeven crosswedstrijden aanbeveelt onder de kop: Van moddertopper tot 7 Heuveltjes. U mag drie keer raden bij welk evenement de naam moddertopper hoort. Verder staat ons bekende bord weer bij Campina en verschijnen we op de lichtkrant bij Jora.
De regenval was ook van invloed tijdens de Dorpsboscross in Standdaarbuiten even buiten onze gemeentegrens. Voor Anne van Alphen min of meer een thuiswedstrijd. De B-juniore van de Schans eindigde als tweede. Er waren meer tweede plaatsen het vermelden waard. Florence van Rijsbergen werd het en ook José de Vugt. De dames waren dit keer qua resultaten de heren de baas. De uitslagen van onze plaatsgenoten op de 9e Dorpsboscross: B-junioren: 2.Anne van Alphen (AVS) 9.14, dames 35+: 2.Florence van Rijsbergen (Thor) 19.24, dames 55+: 2.José de Vugt (AVO) 22.20, heren 35+: 8.Hans Raaijmakers 41.53, heren 45+: 4.Cor Koetsenruyter (AVO) 33.01, 8.Adrie van Bavel (LGAS) 42.07.
En dan hebben we zowaar weer een Gastelse mountainbiker. In een ATB-race voor de B-categorie in Westerschouwen eindigde Jeroen Bomer op een 24e plaats. We gaan hem volgen.
Aanstaand weekend valt er te crossen in Baarle Nassau en zijn er op diverse plaatsen in het land de Taai-Taailopen. Maar degene die het hardst moet lopen zijn sint en zijn pietermannen.
Gastelse Atleten Onderweg 45
De wintermaanden zijn er ook om de kalenders voor volgend jaar weer samen te stellen. Dat heeft de Werkgroep Sport ’t Veerke al gedaan. En om daar iedereen deelgenoot van te maken, is door onze webmaster Frank Hopstaken een fraaie flyer vervaardigt, die we de komende maanden op een aantal evenementen zullen verspreiden. Als atleten dat ook willen doen - omdat ze nu eenmaal naar veel evenementen gaan – kunnen ze dat aangeven bij wim-broek@home.nl dan geven we een pakketje af.
De folder geeft alle informatie. Wij volstaan hier met de data. Pekkercross 16 december, Vlietloop en Oranjeloop 30 april, Avondvierdaagse 19 tot en met 22 mei, Tridaagse 9 tot en met 11 juni, Jeugdtriatlon 11 juni, Kumasol-triatlon 28 juni. Ook de organisaties van het West-Brabant Loop Circuit zijn vorige week bijeen geweest. Daarover volgende week meer.
Snel naar de wedstrijden van afgelopen weekend. In de agenda hadden we verzuimd de Zevenheuvelenloop op te nemen, maar goede wijn behoeft geen krans. Deze loop tussen Nijmegen en Groesbeek over inderdaad zeven heuveltjes is zo populair dat ze zichzelf verkoopt: 29.000 liefst! Ook de Gastelaren ontbraken niet en Cor Koetsenruyter was de snelste van het achttal. De 22e plaats voor de AVO-er in zijn nieuwe categorie mannen 50 is gewoon goed. Dat mag zeker ook gezegd worden van trimmer Kees de Bruijn. De uitslagen van onze plaatsgenoten: 434.Cor Koetsenruyter 57.56, 1272.Kees de Bruijn 1.02.18 (235e M40), 1376.Mark van Merrienboer 1.02.39 (204e M45), 6398.Maarten den Engelse 1.12.15 (1197e M40), 6491.André Mol 1.12.22 (1008e M45), 7844.Will van Sundert (met support van zijn in Nijmegen studerende dochter) 1.14.08 (1229e M45), 11062.Adrie van Bavel 1.18.04 (1656e M45), 13562.Ferenc Weisz 1.21.04 (2188e M40). De getallen duizelen voor de ogen, maar bedenk dat al onze atleten bij de bovenste helft van het enorme veld geëindigd zijn. Wie de beelden op Studio Sport zag, moet het ook zijn gaan duizelen bij al die koppetjes op de Zevenheuvelenweg.
Wie Nijmegen te ver vond kon nog steeds op de weg terecht, maar dan in Essen. Daar werd de jaarlijkse 10 Engelse Mijl door opvallend veel Nederlanders bezocht. Voor Mitchell Jonkers was er een 2e plaats bij de Miniemen, zoals dat bij onze zuiderburen heet. Wendy Deijkers greep de zege bij de seniores op de 10 Engelse Mijl een plaats achter Roel van Nes.
De Essense uitslagen op een rijtje. Vijf kilometer: 14.Mitchell Jonkers 21.42 (2e Miniem), Tien kilometer: 24.Kees Jonkers 43.51 (8e H40), 87.Kees Akkermans 57.16 (11e H50), 10 EM: 57.Roel van Nes 1.14.31 (12e H35), 1.Wendy Deijkers 1.14.32.
Wie toch wilde crossen in dit voor de regio belangrijke cross-seizoen kon terecht op de Scorpiocross in Oosterhout. Jannie van Merrienboer was van de partij en liep temidden van heel veel Tilburgse Atilla-atletes naar een 17e plaats in 9.57 minuten. Het seizoen is in zoverre interessant, omdat in Rijen het NK cross wordt gehouden begin maart volgend jaar. Een mooie graadmeter is daarom de Pekkercross, waarvoor de eerste aanmelding deze week binnen kwam. Verder was er de voorbije week goede publiciteit voor topzwemmer Marijn van Zundert, waarover wij vorige week ook al berichtten.
Tussen alle sinterklaasactiviteiten door kunnen de lopers zich aanstaand weekend bijna op eigen grondgebied late zien. De Dorpscross van onze vrienden van AVS’90 is in het Standdaarbuitense bos aan de andere kant van de Mark. Drie weken voor de Pekkercross een mooie test, want tot dusverre liggen de akkers van de familie Van Oosterhout er nog prima bij. Dat meldde Jan tijdens de regionale heemkundequiz waarop Gastel, inclusief Veerke-secretaris, zesde werd.